Výlet Veselí nad Moravou – 1. A,1. B
Zjistit, jak se žije ve Veselí (Slabikář s. 44) vyrazily děti z 1. A a 1. B do Veselí nad Moravou. Vybaveni modrými a zelenými kšiltovkami a batůžky s bohatými svačinami jsme nasedli do vláčku směr Slovácko. Na místě nás čekala babička s vlčnovskými koláčky a společně jsme vyrazili přes zámecký park do lanového centra. Po třech hodinách řádění na atrakcích jsme se přesunuli kolem zrekonstruovaného přístaviště u Baťova kanálu do zámeckého parku. Tam jsme měli za úkol projít bludištěm a dobýt středový vrchol, a potom hledat a spočítat vyřezávaná zvířátka v prostorách parku. Vyřezávaných zvířátek jsme napočítali devět a k tomu dva živé pávy. Nakonec nesměla chybět výborná točená zmrzlina. Cesta vláčkem zpět byla pro někoho touženým odpočinkem.


















