+420 544 229 250zc.ec1714147070itara1714147070salok1714147070s@akl1714147070etide1714147070r1714147070
WhistleblowingElektronická žk.Přístup učitelePřístup studenta
ZVEŘEJNĚNO: 10. 10. 2022

Přespolní běh Vyškov

Přespolní běh pravidelně zahajuje sportovní soutěžní sezonu v novém školním roce. Naše škola v pátek 30. 9. vyrazila poměřit síly s dvanácti Základními školami a více jak 200 žáky a žákyněmi z okresu Vyškov.
Bojovný duch a odhodlání již před startem naznačoval, že ZŠ Šaratice se nepřijela jen zúčastnit! V prvním rozběhu kategorie dívek 6. a 7. tříd v běhu na 1100 metrů doběhla Karolína Bukáčková na výborném 10. místě. V kategorii chlapců 6. a 7. tříd v běhu na 1600 metrů se nejvýše z našich hochů umístil Tomáš Klek a to na pěkném 20. místě z celkově 61 běžců. Kategorie starších chlapců 8. a 9. tříd běžela 2200 metrů a na start se postavilo 65 běžců. Matěj Kříž doběhl na velmi dobrém 16. místě. Čtvrtá kategorie starších dívek 8. a 9. tříd běžela 1600 metrů. Od začátku tohoto rozběhu se v popředí běžela Daniela Buříková. V konkurenci děvčat z Gymnázií Vyškova, Bučovic a především sportovní školy ZŠ Purkyňova držela krok. Při výběhu na stadion překvapila Daniela naprosto všechny běžkyně i diváky a nekompromisně si doběhla pro vítězství v tomto závodě! Výkon Daniely je ještě o to hodnotnější, že navštěvuje „teprve“ osmou třídu a nechala tak za sebou všechna děvčata z devátých tříd! Na perfektním 7. místě ve stejném závodě doběhla Karolína Koutná!

Závěrem je třeba zmínit, že všech patnáct žáků a žákyň, kteří reprezentovali naši školu, si zaslouží velkou pochvalu za maximální odhodlání a snahu doběhnout co nejlépe!